Puitbrikett

Pelletid ehk saepurugraanulid on mõeldud kasutamiseks pelletipõletites. Graanulid on 6-10 mm läbimõõduga silindrilised pulgakesed, mille tootmiseks kasutatakse saematerjali järeltöötluses tekkivat saepuru ja höövlilaastu. Puidutööstuse jääkmaterjal jahvatatakse ja pressitakse suurel rõhul graanuliteks. Meil müüdav Premium Pellet 8 mm on toodetud männi ja kuuse saepurust. Niiskussisaldus  ~8%, tuhasus  ~0.5% , kütteväärtus  ~5.0 MWt/t.

Puitbrikett on naturaalne ja loodusesõbralik kütus, mis ei sisalda mingeid lisaaineid. Briketti hoiab koos igas puus ja taimes sisalduv looduslik liimaine - ligniin. Pressitud brikett on suure tihedusega ja võib kaaluda kuni 1 t/ m3 kohta, seega võtab ta ladustamisel vähe ruumi.

Puitbrikett on hea kütteväärtusega - kuni 5.05 Mwh/t,  ta põleb kõrgel temperatuuril, peaaegu ilma tuhata, tuhasus ~ 0,6%, niiskus 8-9%. Sobib  põletamiseks enamikes kateldes, pliitides, kaminates ja ahjudes.

Olenevalt pressist on puitbriketti mitme kuju ja suurusega. Ümmargune puidubrikett põleb üldiselt intensiivsemalt ja teda on hea süüdata. Kandiline puitbrikett põleb kauem ja väiksema intensiivsusega. Meilt on võimalik tellida mõlemat liiki puitbriketti.

Tulemusi ei leitud!